18.2 C
New York
Wednesday, May 31, 2023

Buy now

Dëme të shumta në Prishtinë nga erërat e forta, komuna jep detaje

Këto dy ditët e fundit, në Kosovë ka mbizotëruar një mot i keq me erëra të fuqishme e reshje të shiut, duke shkaktuar kështu dëme materiale.

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Përparim Rama ka njoftuar se ekipi nga Drejtoria për Siguri dhe Emergjenca së bashku me zjarrfikësit dhe NPL ‘Hortikultura’ u kanë dal në ndihmë qytetarëve në kryeqytet duke evidentuar dëmet dhe rreziqet.

Përmes një postimi në Facebook, Rama falënderoi drejtorin për Siguri dhe Emergjenca, Lulzim Fushtica për gatishmërinë.

“Ekipi nga Drejtoria për Siguri dhe Emergjenca në bashkëpunim me Zjarrëfikësit dhe NPL „Hortikultura”, këto dy ditë pas erërave të forta dhe reshjeve të shiut, u ka dalë në ndihmë qytetarëve të #kryeqytetit duke u siguruar të evitojë dëmet dhe rrezikun! Faleminderit Drejtori Lulzim Fushtica për gatishmërinë”, ka shkruar Rama.

<p>The post Dëme të shumta në Prishtinë nga erërat e forta, komuna jep detaje first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,792FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles