21.2 C
New York
Sunday, May 28, 2023

Buy now

Të dyshuarit për plagosjen e mbrëmshme në Prishtinë ende në arrati

Dy persona janë lënduar mbrëmë në rrugën “Qamil Hoxha” në Prishtinë.
Njëri nga ta është plagosur me armë zjarri ndërsa tjetri mori lëndime nga mjeti i mprehtë thikë.

Nga Policia e Kosovës është bërë e ditur se të dyshuarit në këtë rast janë larguar nga vendi i ngjarjes dhe gjenden në arrati.

“Dy meshkuj kosovarë janë dërguar në emergjencë pasi dyshohet se njëri ishte plagosur me amë zjarri dhe tjetri kishte lëndime nga mjeti i mprehtë thikë. Sipas tyre incidenti ka ndodhur pasi janë sulmuar nga tre të dyshuar meshkuj kosovarë të cilët pas sulmit janë larguar nga vendi i ngjarjes dhe gjenden në arrati. Viktimat gjenden në QKUK për tretman mjekësor dhe janë duke u siguruar nga njësitë policore. Rasti është duke u hetuar”, thuhet në njoftim.

Të plagosurit mbrëmjen e së hënës në rrugën “Qamil Hoxha” në Prishtinë i përkasin moshës 20 dhe 22 vjeçare.

Të dytë, janë duke u trajtuar në Emergjencën e QKUK’së.

Gjendja e tyre është stabile, konfirmoi drejtori i Emergjencës, Naser Syla.

Njëri nga ta është i plagosur me armë zjarri e tjetri me mjet të mprehtë. /Reporteri.net/

 

<p>The post Të dyshuarit për plagosjen e mbrëmshme në Prishtinë ende në arrati first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,784FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles