16.1 C
New York
Friday, June 9, 2023

Buy now

Szunyog sot viziton Kllokotin dhe Vitinë, me kryetarët e tyre bisedon për nevojat urgjente të këtyre komunave

Ambasadori i Bashkimi Evropian në Kosovë, Tomas Szunyog ka vizituar komunën  e Kllokotit dhe Vitisë dhe është takuar me kryetarët e tyre.

Në një postim në Facebook ai shkruan se me kryetarin e Vitisë, Sokol Halitin dhe kryetarin e Kllokotit, Vladan Bogdanović diskutuan rreth nevojave më urgjente të këtyre komunave si dhe dhe për qasje gjatë gjithë kohës ne ujë të pijshëm në Viti e Kllokot dhe bashkëpunimin e tyre me Qeverinë e Kosovës.

“Sot vizitova komunat e Kllokotit dhe Vitisë dhe pata takime të mira me kryetarët Vladan Bogdanoviq dhe Sokol Haliti. Ne diskutuam për nevojat më urgjente në ato komuna, duke përfshirë qasjen 24/7 në ujë të pijshëm, dhe bashkëpunimin e tyre me Qeverinë e Kosovës” tha Szunyog, përcjell Reporteri.net.

Szoyong në Viti vizitoi edhe Kishën Katolike “Black Madona” të cilën e quajti një perlë të trashëgimisë kulturore.

Postimi i plotë:

<p>The post Szunyog sot viziton Kllokotin dhe Vitinë, me kryetarët e tyre bisedon për nevojat urgjente të këtyre komunave first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,802FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles