19.6 C
New York
Sunday, June 4, 2023

Buy now

Sot mot i ftohtë e me erëra të fuqishme, priten edhe fjolla bore

Mot i ftohtë e me erë parashihet ditën e martë. Do të ketë vranësira dhe intervale me diell, e orëve të pasdites priten edhe rrebeshe të dobëta bore apo breshnize, nga pjesë qendrore e lindore të vendit, njofton Prishtina Weather.

Do të fryjë erë e ftohtë nga veriperëndimi, mesatarisht e fuqishme dhe fuqishme 7-16m/s. Temperaturat minimale zbresin në 0C, e ato maksimale arrijnë vetëm në 5C e 7C.

Pas mëngjesit me ngrica të mërkurën, ditën do të ketë intervale me diell e vranësira kalimtare. Më shumë intervale me diell të enjten dhe të premten.

Orëve të mëngjesit ditën e premte mundësi për riga lokale shiu. Minimalet zbresin deri në -4C të mërkurën, e maksimalet rritën në 10C të mërkurën, e më pas edhe 15C e 17C.

<p>The post Sot mot i ftohtë e me erëra të fuqishme, priten edhe fjolla bore first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,795FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles