16.1 C
New York
Friday, June 9, 2023

Buy now

Murati: Deficiti buxhetor zvogëlohet në rekord historik

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati, deklaroi se deficiti buxhetor në vitin 2022 është zvogëluar në rekord historik.

“Financat publike janë kthyer në binarë dhe thesi i shqyer është qepur”, ka thënë Murati në Facebook, përcjell Reporteri.net.

Po ashtu, ministri Murati publikoi një tabelë në të cilën janë krahasuar deficitet buxhetore ndër vite në Kosovë.

Sipas kësaj tabele në vitin 2022 deficiti buxhetor ka qenë 46 milionë euro. /Reporteri.net/

Postimi i plotë:

<p>The post Murati: Deficiti buxhetor zvogëlohet në rekord historik first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,802FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles