21.2 C
New York
Sunday, May 28, 2023

Buy now

Sulmi ndaj Top Channel, flet dëshmitari: Autorët u larguan me dy vetura, BMW dhe Audi

60 vjeçari Pal Kola, me detyrë punonjës sigurie ka humbur jetën nga sulmi me armë pak pas mesnatës së të dielës në zyrat e Top Media Group ku po punonte.

Dyshohet të kenë qenë katër autorë. Ata kanë përdorur një automjet tip Range Rover të vjedhur që u dogj në Kavajë pas ngjarjes. Gjithashtu raportohet se një roje në zonën ku është djegur automjeti, ka parë 4 persona që largoheshin vetë 23 sekonda pas vënies së zjarrit, makinës dhe dyshohet të jenë larguar me dy makina të ndryshme, përkatësisht një BMW e zezë dhe një Audi gri.

Sipas news 24 dy kamera sigurie kanë filmuar qartësisht të gjithë momentin e atentatit. Bëhet fjalë për një kamera të subjektit Top Channel dhe një kamera tjetër vetëm pak metra metra më tej.

<p>The post Sulmi ndaj Top Channel, flet dëshmitari: Autorët u larguan me dy vetura, BMW dhe Audi first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,784FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles