16.8 C
New York
Thursday, June 8, 2023

Buy now

Minarja e xhamisë në Prishtinë goditet nga rrufeja

Fronti i ftohtë në orët e mbrëmjes solli destabilizim të fuqishëm të atmosferës në shumë pjesë të Kosovë.

Gjatë ditës së hënë pati rrebeshe shiu, breshër dhe erëra të fuqishme, ndërsa nuk munguan as vetëtimat me bubullimë.

Një rrufe e fortë ra në Sharban të Prishtinës dhe duket sikur ka pasur kontakt me minaren e xhamisë së këtij fshati.

Kjo shihet në një video që ka publikuar meteoballkan.

 

Ndërsa, Rahoveci dhe Podujeva janë goditur nga breshëri.

Deri tani nuk dihet për ndonjë dëm të shkaktuar nga kjo stuhi që kaploi Kosovën.

Stuhi të forta në Rahovec, kokrra të mëdha breshëri mbulojnë sipërfaqen e tokës

<p>The post Minarja e xhamisë në Prishtinë goditet nga rrufeja first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,795FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles