16.1 C
New York
Friday, June 9, 2023

Buy now

Inspekcioni dënon transportuesit ilegal në Prishtinë

Drejtoria e Inspekcionit të Komunës së Prishtinës po vazhdon aksionin ndaj transportuesve ilegal të udhëtarëve në kryeqytet.

Komuna e Prishtinës njofton se në qendër të kryeqytetit dhe në Dardani (afër Stacionit të autobusëve) janë kontrolluar dhe u është ndaluar hyrja dhe parkimi transportuesve ilegalë të udhëtarëve.

Njoftimi i Komunës:

Sot po vazhdon aksioni i Drejtoria e Inspekcionit – Komuna e Prishtinës ndaj transportuesve ilegal të udhëtarëve në kryqytet.

Në dy pika, në qendër të kryeqytetit dhe në Dardani (afër Stacionit të autobusëve) janë duke kontrolluar dhe ndaluar hyrjen dhe parkimin ilegal të transportuesve të udhëtarëve.

Aksioni i inspektorëve të rendit komunal po bëhet me qëllim të evitimit të tollovisë e cila po krijohet në kyeqytet dhe me qëllim që të njëjtit t’i detyrojmë të futen në Stacionin e Autobusëve dhe të paguajnë taksën e përcaktuar nga kjo ndërmarrje!

<p>The post Inspekcioni dënon transportuesit ilegal në Prishtinë first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,802FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles