21.2 C
New York
Sunday, May 28, 2023

Buy now

Marrëveshja e Ohrit, Kurti arrin në Tiranë – pritet nga presidenti Begaj

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka mbërritur në Presidencën e Shqipërisë. Ai është pritur në hyrje nga presidenti Bajram Begaj, ku parashikohet të kalojë rreth 30 minuta me kreun e shtetit për të shkuar më pas në kryesinë e Kuvendit, ku do të takohet me Lindita Nikollën.

Takimi vijues do të jetë me kryeministrin Edi Rama.

Sic raporton ABC News nuk është një takim zyre, por një drekë pune te vila qeveritare afër kryeministrisë. Pas drekës me Ramën, Kurti do të ketë një takim edhe me kryetarin e Partisë së Lirisë, Ilir Meta.

Sipas informacioneve, në fokus të diskutimeve do të jetë marrëveshja në Ohër mes Kosovës dhe Serbisë.

Kurti ka për qëllim që të informojë politikanët shqiptarë për atë që është dakorduar në Ohër me Serbinë në takimin disaorësh që u mbajt më 18 mars.

<p>The post Marrëveshja e Ohrit, Kurti arrin në Tiranë – pritet nga presidenti Begaj first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,784FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles