16.8 C
New York
Thursday, June 8, 2023

Buy now

Kurti: E vërteta kriminale e shtetit ë Serbisë nuk mund të zhduket e as të harrohet

Kryeministri Albin Kurti ka kujtuar masakrën e familjes Berisha në Suharekë ku forcat serbe vranë dhe masakruan 50 anëtarë të kësaj familje, në mesin e tyre 11 fëmijë.

Kryeministri Kurti se forcat serbe pasi vranë anëtarët e familjes Berisha rrëmbyen dhe zhdukën kufomat për të zhdukur të vërtetën, por thotë se e vërteta kriminale e shtetit ë Serbisë nuk mund të zhduket e as të harrohet, shkruan Reporteri.net.

Postimi i tij i plotë:

Para 24 vitesh, forcat serbe vranë dhe masakruan 50 anëtarë të familjes Berisha në Suharekë. Mes tyre edhe 11 fëmijë. Pas vrasjeve, rrëmbyen edhe kufomat. Zhdukën kufomat, në përpjekje të zhdukjes të së vërtetës.

Por kjo e vërtetë kriminale e shtetit të Serbisë, nuk mund të zhduket e as harrohet. Kjo është e kaluara jonë e cila nuk kalon.

U përkulemi për forcën e pashembullt të mbijetuarve të vetëm të kësaj masakre, zonjës Shyhrete, zonjës Vjollca dhe Gramozit.

Përkulemi me nderim të përjetshëm para të gjithë atyre që u flijuan.
I përjetshëm qoftë kujtimi për ta!

<p>The post Kurti: E vërteta kriminale e shtetit ë Serbisë nuk mund të zhduket e as të harrohet first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,795FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles