16.1 C
New York
Friday, June 9, 2023

Buy now

Visar Azemi nga LDK: Qeveria Kurti është pa vizion, për dy vite nuk e filluan as mbaruan asnjë projekt

Visar Azemi koordinator i departamentit për energji nga LDK përmes një video ka kritikuar qeverinë Kurti për mungesë vizioni.

“Po hyjmë në vitin e tretë të qeverisjes nga ky pushtet pa vizion dhe pa investime në sektorin e energjisë. Asnjë projekt nuk e filluan e as nuk e mbaruan që dy vite në pushtet.” – ka thënë Azemi në këtë video.

Ai shtoi se pushteti nuk filloi e as nuk mbaroi asnjë projekt që dy vite duke i refuzuar investimet amerikane në projektin e gazit. “Asnjë projekt nuk e filluan e as nuk e mbaruan që dy vite në pushtet. I thanë jo investimeve amerikane në projektin e gazit, projekt i cili do ta bënte Kosovën partner strategjik të SHBA-ve.” tha Azemi.

Sipas Azemit, ka mungesë vizioni për investime në kapacitete gjeneruese. Në një kohë kur shteti jonë do duhej të investonte në kapacitete gjeneruese dhe të krijonte stabilitet energjetik në vend, ata po tregojnë që nuk kanë guxim e as vizion për të udhëhequr!

Në fund ai tha se “Kriza energjetike u shfrytëzua për të blerë energji elektrike nga shoku i tyre, Martin Berishaj”, duke shtuar se qytetarët tanë meritojnë më mirë!

<p>The post Visar Azemi nga LDK: Qeveria Kurti është pa vizion, për dy vite nuk e filluan as mbaruan asnjë projekt first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,802FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles