21.2 C
New York
Sunday, May 28, 2023

Buy now

Izraeli-Kosova, formacionet zyrtare

Kosova do të përballet me Izraelin, në kuadër të kampanjës kualifikuese për në Kampionatin Evropian, që do të mbahet në vitin e ardhshëm në Gjermani.

Ndeshja do të zhvillohet në “Bloomfield Stadium”, me fillim nga ora 18:00.

Dy skuadrat tashmë kanë publikuar formacione zyrtare.

Trajneri Alain Giresse ka zgjedhur një formacion sulmues, me treshen në sulm; Edon Zhegrova, Vedat Muriqi dhe Milot Rashica.

Formacionet zyrtare:

Kosova: Muric, Vojvoda, Rrahmani, Kryeziu, Paqarada, Celina, Dresevic, Muslija, Zhegrova, Rashica, Muriqi.

<p>The post Izraeli-Kosova, formacionet zyrtare first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,784FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles