18.8 C
New York
Sunday, June 4, 2023

Buy now

Tërmete të njëpasnjëshme godasin Shqipërinë gjatë natës

Një tërmet i fortë me magnitudë 4.7 shkallë sipas Rihterit ka goditur Shqipërinë rreth  orës 02:42  Epiqendra e tërmetit ka qenë 9 km nga qyteti i Ersekut.

Gjithashtu në qytetin e Korçës është ndjerë shumë, siç kanë raportuar qytetarët.

Nuk është raportuar ende për dëme materiale, e as të lënduar.

Pas këtij tërmeti është regjistruar edhe një tjetër tërmet por me magnitudë më të vogël, prej 3.6 shkallë sipas Rihterit, pasuar edhe nga një tjetër tërmet 3.4 dhe një më i dobët, 2.4.

<p>The post Tërmete të njëpasnjëshme godasin Shqipërinë gjatë natës first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,795FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles