18.2 C
New York
Wednesday, May 31, 2023

Buy now

Selmanaj për Kurtin: I papërgjegjshëm dhe naiv, nuk e meriton pozitën e kreut të shtetit

Pak para fillimit të seancës plenare, deputeti nga radhët e LDK-së, Driton Selmanaj, ka kritikuar kryeministrin Albin Kurti mbi rolin dhe pozitën e tij vendimmarrëse.

Ai ka deklaruar se tema e dialogut është çështja e vetme me të cilën po merret Kurti.

“Kam përshtypjen se nuk e din për rëndësinë e pozitës që ka. Ka një vit që veç me dialog po merret, ndërkohë neve na ka thënë që është temë e shtatë apo e tetë,”, u shpreh Selmanaj.

Tutje ai tha se qëndrimet e tij, pozicioni i tij dhe pozita fushëvepruese që e ka nuk janë në frekuenca të njëjta.

Selmanaj e quajti Kurtin person të papërgjegjshëm dhe naiv në politik, duke vlerësuar se nuk e meriton pozitën e kreut të shtetit.

<p>The post Selmanaj për Kurtin: I papërgjegjshëm dhe naiv, nuk e meriton pozitën e kreut të shtetit first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,792FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles