21.2 C
New York
Sunday, May 28, 2023

Buy now

Ambasadori amerikan në BE: E rëndësishme që Kosova ta zbatojë propozimin evropian

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Bashkimin Evropian, Mark Gitenstein, ka bërë të ditur se sot gjatë ditës është takuar me ambasadorin e Kosovës në Bruksel, Agron Bajrami.

Ai, me anë të një cicërime në Twitter, ka theksuar se Bajramin e ka përgëzuar për veprimin e Kosovës për të shkuar nëj hap para, sipas tij, në normalizimin e marrëdhënieve me Serbinë. Kjo duke e pasë fjalën për zhvillimet e fundit në ankesin për zbatimin e propozimit evropian në kuadër të dialogut.

“E ritheksova rëndësinë që Kosova të zbatojë marrëveshjen dhe të përparojë në rrugën e saj drejt BE-së”, ka shkruar Gitenstein.

<p>The post Ambasadori amerikan në BE: E rëndësishme që Kosova ta zbatojë propozimin evropian first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,784FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles