18.8 C
New York
Sunday, June 4, 2023

Buy now

Kurti: Moskalimi i projektligjeve më shumë nga frika për pasojat sesa nga mospajtimi

Kryeminsitri i Kosovës, Albin Kurti komentoi edhe mosmiratimin e projektligjeve si kodi civil dhe ai për shëndetin riprodhues.

Kurti në intervistë për RTK-në tha se projektligjet nuk janë pranuar jo për shkak të mospajtimit po për shkak të frikës mbi pasojat.

“Kam përshtypjen që disa projektligje nuk kanë kaluar jo për shkak të mospajtimit sa i përket substancës por për shkak të frikës mbi pasojat e mundshme  e unë besoj që  te frika ka një lloj inflacioni inherent” tha Kurti, përcjell Reporteri.net.

“Besoj që duhet të kemi më shumë diskutime që ta largojmë pa inat ndaj askujt

Ai tutje ka thënë se duhet të kemi më shumë diskutime brenda VV-së miegjithatë nuk ia imponon qëndrimin e tij askujt. /Reporteri.net/

<p>The post Kurti: Moskalimi i projektligjeve më shumë nga frika për pasojat sesa nga mospajtimi first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,795FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

Generated by Feedzy