21.2 C
New York
Sunday, May 28, 2023

Buy now

Hovenier: ShBA e mbështet tranzicionin e FSK-së në forcë territoriale mbrojtëse

Ambasadori i ShBA-së në Kosovë, Jeff Hovenier, njofton se sot ka pasur mysafirë.

Ai shprehet se ndjehet i kënaqur të mirëpresë për një vizitë në Kosovë, ambasadoren Kate Marie Byrnes dhe Gjeneral Major Lasica nga Komanda Evropiane e ShBA-së.

“SHBA-ja e mbështetë plotësisht tranzicionin gjithëpërfshirës të FSK-së në një forcë mbrojtëse territoriale multi-etnike, profesionale, të ndërveprueshme nga NATO. Krenar për bashkëpunimin tonë të vazhdueshëm dhe të shkëlqyer”, shkroi Hovenier në postimin e tij.

Pleased to welcome Amb Byrnes and Maj Gen Lasica from @US_EUCOM for a visit to Kosovo. The U.S fully supports KSF’s comprehensive transition into a multi-ethnic, professional, NATO-interoperable territorial defense force. Proud of our continuous & excellent cooperation. pic.twitter.com/IVjCYQ17VE

— Ambassador Jeff Hovenier (@USAmbKosovo) March 22, 2023

<p>The post Hovenier: ShBA e mbështet tranzicionin e FSK-së në forcë territoriale mbrojtëse first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,784FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

Generated by Feedzy