21.2 C
New York
Sunday, May 28, 2023

Buy now

Haradinaj uron besimtarët për fillimin e Muajit të Ramazanit

Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka uruar gjithë besimtarët myslimanë për nisjen e muajit e shenjtë të Ramazanit.

Haradinaj ka thënë se forcimi i ndjenjës së sakrificës, vetëpërmbajtjes dhe mëshirës, janë disa nga vlerat e këtij muaji, të mishëruara me shqiptarët gjatë tërë historisë së tyre.

Urimi i Haradinajt:

Besimtarët myslimanë në Kosovë e mërgatë, Bashkësinë Islame të Kosovës dhe Myftiun Naim Tërnava, i uroj për fillimin e muajit të Ramazanit.

Rritja e besimit, forcimi i ndjenjës së sakrificës, vetëpërmbajtjes dhe mëshirës, janë disa nga vlerat e këtij muaji, të mishëruara me shqiptarët gjatë tërë historisë së tyre.

Paçit agjërim të lehtë e të pranueshëm!

<p>The post Haradinaj uron besimtarët për fillimin e Muajit të Ramazanit first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,784FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

Generated by Feedzy