16.1 C
New York
Friday, June 9, 2023

Buy now

Abdixhiku takon shefin e Zyrës së BE-së, e njofton mbi qëndrimet e LDK-së në procesin e dialogut

Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku ka pritur sot në takim shefin e zyres së BE-së në Kosovë, Tomas Szunyog, shkruan Gazeta Online Reporteri.net.

Gjatë këtij takimi kreu i kësaj partie e njoftoi ambasadorin Szunyog për qëndrimin e LDK-së mbi procesin e dialogut.

Në njoftimin e LDK-së thuhet se në këtë takim gjithashtu u diskutua edhe për reformën zgjedhore, dhe kontributin e partisë në procesin e Vettingut.

“Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku, ka pritur sot në takim SH.T shefin e Zyrës së BE-së në Kosovë, Përfaqësuesin e Posaçëm të BE-së, ambasadorin Tomas Szunyog. Gjatë takimit kryetari Abdixhiku e njoftoi ambasadorin Szunyog për qëndrimet e LDK-së mbi procesin e dialogut. Në takim u diskutua dhe për reformën zgjedhore dhe konsensusin partiak në Kosovë për këtë çështje; për kontributin e çmueshëm të LDK-së në procesin e Vetingut si dhe për zhvillimet e tjera në Kuvendin e Kosovës”, thuhet në njoftim.

Kryetari Abdixhiku falënderoj ambasadorin Szunyog për rolin mbështetës të Bashkimit Evropian ndaj Republikës së Kosovës dhe reformave të ndryshme të ndërmarra në partneritet me asistencën e BE-së./Reporteri.net/

<p>The post Abdixhiku takon shefin e Zyrës së BE-së, e njofton mbi qëndrimet e LDK-së në procesin e dialogut first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,802FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

Generated by Feedzy