14.4 C
New York
Thursday, June 8, 2023

Buy now

Të shtëna me armë zjarri në Gjakovë, arrestohet një 18 vjeçar

Në rrugën “Sulejman Hadum Aga” në Gjakovë ka pasur të shtëna me armë zjarri.

Policia njofton përmes një komunikate se pasi kanë pranuar informatën i është përgjigjur rastit dhe kanë arrestuar të dyshuarin B.P., i lindur në vitin 2005.

Ndaj tij është iniciuar rast për vepër penale “Përdorim i armës apo mjetit të rrezikshëm” dhe “Mbajtje në pronësi, kontroll ose posedim të paautorizuar të armëve

“Në posedim të të dyshuari është gjetur dhe sekuestruar një pistoletë me një karikator dhe dy gëzhoja. Lidhur me rastin është njoftuar Prokurori i Shtetit, me vendimin e të cilit personi i dyshuar është ndaluar në mbajtje për 24 orë. Ndaj tij është iniciuar rast për vepër penale “Përdorim i armës apo mjetit të rrezikshëm” dhe “Mbajtje në pronësi, kontroll ose posedim të paautorizuar të armëve”, thuhet më tej në njoftim.

<p>The post Të shtëna me armë zjarri në Gjakovë, arrestohet një 18 vjeçar first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,795FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles