18.2 C
New York
Wednesday, May 31, 2023

Buy now

Shoqërohet në stacion policor një person në Lipjan, iu gjet sasi e narkotikut

Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë një kontrolli në Lipjan, një personi i janë gjetur dhe sekuestruar një sasi e substancës narkotike.

“Policia e rajonit të Prishtinës në kuadër të punës së saj, ka intensifikuar veprimet e saj në drejtim të identifikimit dhe kapjes së personave që kanë shtrirë aktivitetin e tyre kriminal në fushën e shitblerjes së substancave narkotike. Një nga kontrollet është ndërmarrë sot rreth orës 09:00, në Lipjan”, thuhet në njoftimin e policisë.

Sipas tyre, pas një dyshimi të arsyeshëm, është kryer një kontroll ndaj një personi të dyshuar, të cilit i është gjetur dhe sekuestruar sasi e substancës narkotike.

“Pas përfundimit të procedurave të nevojshme policore, ndaj personit të dyshuar K.Sh, (mashkull), është iniciuar hetim në drejtim të veprës penale posedim i paautorizuar i substancave narkotike, psikotrope ose analoge”, thuhet në njoftimin e policisë.

<p>The post Shoqërohet në stacion policor një person në Lipjan, iu gjet sasi e narkotikut first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,792FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

Generated by Feedzy