19.6 C
New York
Sunday, June 4, 2023

Buy now

Rritet çmimi për të shkuar në Haxh, sivjet do të jetë 6 mijë e 350 euro

Bashkësia Islame e Kosovës, ka bërë të ditur se çmimi për të shkuar në Haxh këtë vit do të jetë 6 mijë e 350 euro.

Ky çmim sipas Klan Kosovës është vendosur në mbledhjen e mbajtur nga kryesia e BIK-ut, bazuar në çmimet e akomodimit, taksave të ndryshme në Arabinë Saudite e aviotransporti.

Kujtojmë se vitin e kaluar, çmimi për të shkuar në Haxh ishte 5 mijë e 700 euro.

Vitin e kaluar, Kosova u rendit në top 15- shën e shteteve më të shtrenjta për të shkuar në Haxh për vitin 2022.

Haxhi kryhet brenda dhjetë ditëve të muajit Dhul Hixhxhe të kalendarit islam. Dhe është një nga pesë shtyllat e islamit, pas besimit, namazit, zeqatit e agjërimit të Ramazanit. /Reporteri.net/

 

<p>The post Rritet çmimi për të shkuar në Haxh, sivjet do të jetë 6 mijë e 350 euro first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,795FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

Generated by Feedzy