14.9 C
New York
Friday, June 9, 2023

Buy now

Presidenca kërkon penalizimin e Vuçiqit, thotë se e ka shkelur marrëveshjen

Blerim Vela, shef stafit në kabinetin e Presidentes së Kosovës Vjosa Osmani, ka thënë se Serbia nuk po i përmbahet marrëveshjes së dakorduar në Ohër.

Sipas Velës, Vuçiqi duhet të penalizohet pasi thotë se Serbia nuk do ta pranojë anëtarësimin e Kosovës në OKB, anipse u zotua që t’i zbatojë obligimet e marrëveshjes, përcjell gazeta online Reporteri.net.

“Edhe pse Vuçiqi u zotua të zbatojë obligimet nga marrëveshja me Kosovën, përfshirë anëtarësimin në ndonjë organ ndërkombëtar (neni 4), ai vepron me keqbesim dhe thotë se Serbia nuk do të pranojë anëtarësimin e Kosovës në OKB, institucionet, agjencitë dhe organizatat e saj! Një shkelje që do të duhej të penalizohej”, shkroi Vela në Twitter. /Reporteri.net/.

Even though Vučić committed to implement obligations from the agreement w #Kosovo, incl. membership to any int’l orgs (art. 4), he acts in bad faith & says #Serbia won’t agree to membership to , its institutions, agencies & organizations! A violation that shld be penalized! pic.twitter.com/jOfzCHCF7E

— Blerim Vela (@Blerim_Vela) March 21, 2023

<p>The post Presidenca kërkon penalizimin e Vuçiqit, thotë se e ka shkelur marrëveshjen first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,802FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

Generated by Feedzy