14.9 C
New York
Friday, June 9, 2023

Buy now

Policia has në tre të rinj në një stallë bagëtish në Suharekë, u gjendet pushkë e fishekë

Policia e Kosovës ka njoftuar se në një stallë bagëtish në fshatin Sllapuzhan të Suharekës kanë hasur tre të rijnë, njëri nga të dyshuarit (i mitur 17 vjeçar) posedonte një pushkë.

Ekipet relevante policore dhe hetuesit e stacionit kanë dal në vend ngjarje dhe janë marr me rastin.

Në vend ngjarje është sekuestruar një pushkë përsëritëse, kalibër 7.9 mm, një karikator dhe pesë (5) fishekë të kalibrit 7.9 mm.

“Me datë 21 Mars 2023, rreth orës 01:20, pas një informate të marr se në një stallë bagëtish në fshatin Sllapuzhan të Suharekës janë disa persona të dyshuar, patrullat e policisë së Stacionit Policor të Suharekës ka intervenuar dhe aty ka takuar tre të rijnë, njëri nga të dyshuarit (i mitur 17 vjeçar) posedonte një pushkë, stalla ishte pronë e babait të tij.
Ekipet relevante policore dhe hetuesit e stacionit kanë dal në vend ngjarje dhe janë marr me rastin.

Në vend ngjarje është sekuestruar një pushkë përsëritëse, kalibër 7.9 mm, një karikator dhe pesë (5) fishekë të kalibrit 7.9 mm.

Kundër të dyshuarit është filluar hetimi për veprën penale “Mbajtje në pronësi kontroll, posedim apo shfrytëzim ia pa autorizuar i armës”

Në konsultim me prokurorin e krimeve të rënda rasti hetohet në procedurë te rregullt”, thuhet në njoftim.

<p>The post Policia has në tre të rinj në një stallë bagëtish në Suharekë, u gjendet pushkë e fishekë first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,802FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles