18.8 C
New York
Sunday, June 4, 2023

Buy now

Për vetëm 5 ditë, 149 gjoba për shkelje të Ligjit kundër Duhanit

Ministri i Bujqësisë, Faton Peci, përmes një postimi në Facebook ka thënë se prej datës 16 mars janë bërë 683 inspektime, duke hasur në 149 raste të shkeljes së Ligjit kundër Duhanit.

Përmes një postimi në Facebook, Peci ka shkruar se “në ditën kur qytetaret shohin vendosmërinë e shtetit, për ta bërë të zbatueshëm një rregull qe bëhet për ta ruajtur shëndetin dhe jetën e tyre ata menjëherë ndryshojnë sjellje dhe e përqafojnë e mirëpresin”.

Ai ka thënë se “duhanpirës dhe joduhanpirës po i shijojnë shërbimet e kafiterive tona pa tym duhani”.

“Do ju dëshmojmë përkushtimin tonë në mbikëqyrje të zbatimit të ligjit të duhanit me tolerancë zero ndaj shkelësve”, ka thënë Peci.

<p>The post Për vetëm 5 ditë, 149 gjoba për shkelje të Ligjit kundër Duhanit first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,795FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

Generated by Feedzy