18.2 C
New York
Wednesday, May 31, 2023

Buy now

Abdixhiku: Në dialog u bënë lëshime të mëdha

Lideri i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, ka mbledhur kryesinë e partisë për të folur mbi zhvillimet e fundit në procesin e dialogut.

Sipas Abdixhikut, kryeministri Kurti i ka bërë disa lëshime në raport me këtë proces, transmeton gazeta online Reporteri.net.

Ai tha se këto lëshime, jo vetëm se ia hupin Kosovës mundësinë për ta avancuar pozitën e saj shtetërore, por edhe po shndërrohen në kushte të pashmangshme.

“Sot, mbajtëm mbledhjen e radhës së Kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës. Diskutuam për zhvillimet e fundit politike në vend, me theks të veçantë mbi temën e dialogut dhe lëshimet e mëdha të bëra në këtë proces”, shkroi Abdixhiku në Facebook.

“Këto lëshime, përveç se humbje e një mundësie për avancim substancial të pozicionit shtetar të Kosovës, tashmë po shndërrohen dhe në kushte obligative integruese për vendin tonë; adaptimi me të cilat do të jetë sa i pashmangshëm aq edhe sfidues”, tha tutje ai. /Reporteri.net/.

Postimi i plotë:

<p>The post Abdixhiku: Në dialog u bënë lëshime të mëdha first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,792FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles