21.2 C
New York
Sunday, May 28, 2023

Buy now

Vetëm 14 % e zyrtarëve të lartë të Kosovës, e kanë bërë deklarimin e pasurisë

Agjencia për Parandalimin e Korrupsionit – APK ka ftuar zyrtarët që obligohen me ligj, qe ta bëjnë sa më parë deklarimin e pasurisë.

Agjencia ka njoftuar se deri më tani vetëm 14 % e zyrtarëve të lartë e kanë bërë deklarimin.

“685 zyrtarë, rreth 14.4 %, kanë dorëzuar deklarimin e pasurisë përmes platformës elektronike. 1059 zyrtarë, rreth 22.3 %, kanë filluar plotësimin e deklarimit të pasurisë. Deklarimi i rregullt i pasurisë ka filluar me 1 mars dhe përfundon me 31 Mars. Agjencia tashmë ka vënë në funksion deklarimin elektronik të pasurisë”, thuhet në një komunikatë të APK-së.

<p>The post Vetëm 14 % e zyrtarëve të lartë të Kosovës, e kanë bërë deklarimin e pasurisë first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,784FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles