18.2 C
New York
Wednesday, May 31, 2023

Buy now

Tajani: Asociacioni të krijohet pa vonesa, marrëveshja në Ohër ofron mundësi të jashtëzakonshme

Ministri i Punëve të Jashtme të Italisë, Antonio Tajani, tha se Asociacioni i Komunave me shumicë serbe duhet të krijohet pa vonesa të mëtejshme.

Sipas tij, marrëveshja e arritur në Ohër më 18 mars, bazuar në propozimin evropian, tani ofron një mundësi të jashtëzakonshme për të vazhduar normalizimi i marrëdhënieve në mes të Kosovës dhe Serbisë.

Me rastin e Forumit të ardhshëm të Biznesit dhe Shkencor Serbi-Itali në Beograd, Tajani tha se synimi është që të mbështetet rritja e ekonomisë serbe, e cila sipas tij, është një nga liderët në rajon dhe ofron mundësi të mëdha për kompanitë italiane, raporton Tanjug

<p>The post Tajani: Asociacioni të krijohet pa vonesa, marrëveshja në Ohër ofron mundësi të jashtëzakonshme first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,792FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

Generated by Feedzy