18.8 C
New York
Sunday, June 4, 2023

Buy now

Molliqaj i fton për bashkëpunim katër parti opozitare për ta kundërshtuar qasjen e Kurtit në dialog

Kryetari i Partisë Socialdemokrate (PSD), Dardan Molliqaj, ka dërguar ftesë bashkëpunimi për liderët opozitarë brenda parlamentit dhe jashtë tij.

Ftesa e Molliqajt ka shkuar për kryetarin e PDK-së, Memli Krasniqi, atë të LDK-së, Lumir Abdixhiku si dhe kryetarët e dy partive joparlamentare, Nismas Socialdemokrate dhe Lëvizjes për Bashkim, Fatmir Limajt dhe Valon Murati.

Sipas Molliqajt këta liderë kanë shprehur pakënaqësi me marrëveshjen e Ohrit.

“Sot, në emër të PSD-së, u kam dërguar ftesë për bashkëpunim liderëve të partive politike opozitare, z,Krasniqi, z.Abdixhiku, z.Limaj dhe z.Murati, të cilët kanë shprehur kritikat dhe mospajtimin e tyre me Qeverinë rreth çështjes së dialogut”, ka shkruar Molliqaj në Facebook. “Marrëveshja që Kurti ka sjellur është e dëmshme për Kosovën. Prandaj bashkimi kundër kësaj qeverie është domosdosshmëri”.

Kosova dhe Serbia janë dakorduar për planin evropian në Ohër, poqë nënshkrim nuk ka pasur.

<p>The post Molliqaj i fton për bashkëpunim katër parti opozitare për ta kundërshtuar qasjen e Kurtit në dialog first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,795FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

Generated by Feedzy