19.6 C
New York
Sunday, June 4, 2023

Buy now

Ischinger uron për marrëveshjen, por kërkon “mbikëqyrje konstant” e bile edhe “presion” për zbatimin

Wolfgang Ischinger ka uruar “të gjithë të përfshirët” për marrëveshjen e Ohrit, por duke lëshuar edhe një paralajmërim.

Ish-diplomati i famshëm austriak ka deklaruar se “zbatimit i duhet mbikëqyrje konstante”

“Duhet edhe skepticizëm: zbatimi kërkon mbikëqyrje konstante, dhe shtytje (bile edhe presion. Vazhdimi i roleve të kumbarës për BE-në, ShBA-në, Gjermaninë dhe Francën është i rëndësishëm. Ka brishtësi shkaku i nënshkrimeve formale.” – tha Ischinger me anë të një postimi në Twitter.

Kujtojmë se gjatë ditës së djeshme, presidentja e vendit Vjosa Osmani në një deklaratë u shpreh se besonte që Serbia nuk do të respektonte as marrëveshjet e dakorduara.

Ndërkohë, nuk dihet asgjë për fatin e kryeministrit Albin Kurti deri më tash.

<p>The post Ischinger uron për marrëveshjen, por kërkon “mbikëqyrje konstant” e bile edhe “presion” për zbatimin first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,795FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

Generated by Feedzy