21.2 C
New York
Sunday, May 28, 2023

Buy now

Edi Rama: Nga 20 prilli hiqen vizat me Emiratet e Bashkuara Arabe

Në muajin shkurt Shqipëria nënshkroi marrëveshjen me Emiratet e Bashkuara për të udhëtuar pa viza dhe kjo marrëveshje do të fillojë zbatimin nga 20 prilli.

Lajmin e ka bërë me dije kryeministri Edi Rama në facebook. ” Edhe Emiratet e Bashkuara Arabe pa viza nga 20 prilli“, shkruan ai.

Kjo marrëveshje do të krijojë padyshim lehtësi të shtuara për të gjithë ata qytetarë shqiptarë që dëshirojnë të udhëtojnë drejt Emirateve të Bashkuara Arabe, për arsye pune, biznesi apo turizmi. Të gjithë këta, nga momenti i hyrjes në fuqi të marrëveshjeve s’do të kenë më nevojë për viza hyrëse.

<p>The post Edi Rama: Nga 20 prilli hiqen vizat me Emiratet e Bashkuara Arabe first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,784FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

Generated by Feedzy