16.1 C
New York
Friday, June 9, 2023

Buy now

Ambasadorët britanikë thirrje Kurtiy dhe Vuçiqit: Bëjeni realitet marrëveshjen

Ambasadorët Mbretërisë së Bashkuar në Prishtinë dhe në Beograd, Nicholas Abott dhe Sian Macleod, e kanë mirëpritur dakordësimin verbal në Ohër ndërmjet Kosovës dhe Serbisë për Marrëveshjen Bazë për normalizimin e marrëdhënieve.

Përmes një reagimi të përbashkët të dy ambasadave britanike, ata përgëzuan Kryeministrin e Kosovës, Albin Kurtin dhe Presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq për pajtimin e arritur.

“Presim – dhe qëndrojm të gatshëm të mbështesim – që të dyja palët të lëvizin shpejt ta bëjnë marrëveshjen realitetit”, kanë thënë ambasadorët britanikë.

<p>The post Ambasadorët britanikë thirrje Kurtiy dhe Vuçiqit: Bëjeni realitet marrëveshjen first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,802FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles