16.1 C
New York
Friday, June 9, 2023

Buy now

“Albin Zajednica”, grafite në sheshet e Prishtinës

Albin Zajednica“, është mbishkrimi që disa aktivistë të PSD ka vendosur nëpër mure të objekteve publike dhe pllaka të sheshit të kryeqytetit.

Kjo pasi, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është pajtuar në fundjavë me marrëveshjen e Ohrit.

Opozita në Kosovë akuzojnë Kurtin se me zotimin e Ohrit ”e ka pranuar Asociacionin”.

Pushteti ka përdorur termin “vetëmenaxhim”, për të pretenduar se është përmirësuar pozicioni i dialogut rreth Asociaiconit.

Por faktori ndërkombëtar vazhdon ta përmend Asociacionin si “obligim ligjor ndërkombëtar”, të Kosovës.

Kurti e kishte kundërshtuar vazhdimisht atë gjatë kohës sa ishte në opozitë.

<p>The post “Albin Zajednica”, grafite në sheshet e Prishtinës first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,802FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

Generated by Feedzy