7.3 C
New York
E martë, 21 Mars, 2023

Buy now

Rrezarta Krasniqi e LDK-së: Nga “Vetëvendosje” për shqiptarët, në “vetëqeverisje” për serbët

Deputetja e LDK-së, Rrezarta Kransiqi, ka reaguar pasi mbrëmë vonë është arritur një marrëveshje ndonëse pa u nënshkruar, ndërmjet kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, në Ohër të Maqedonisë Veriore e që u ndërmjetësua nga Bashkimi Evropian dhe vëzhguar nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Një marrëveshje e tillë ka për qëllim zbatimin e planit evropian për normalizimin e marrëdhënieve mes të dyja shteteve

Sipas deputetes së LDK-së qëndrimi politik i LVV-së ka ndryshuar, teksa ka përmendur nenin 7 të planit të BE-së që flet për komunitetin serb në Kosovë.

“Nga “Vetëvendosje” për shqiptarët, në “vetëqeverisje” për serbët”, shkroi ajo në Facebook.

.

<p>The post Rrezarta Krasniqi e LDK-së: Nga “Vetëvendosje” për shqiptarët, në “vetëqeverisje” për serbët first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,742FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

Generated by Feedzy