5.9 C
New York
E martë, 21 Mars, 2023

Buy now

PSD thërret protesta më 25 mars: Marrëveshja e propozuar nga BE-ja e dëmshme për Kosovën

Kryetari i Partisë Socialdemokrate (PSD), Dardan Molliqaj, ka thënë se Marrëveshja e mbrëmshme e dakorduar ndërmjet Kurtit dhe Vuçiqit në Ohër, është e dëmshme për Kosovën.

Në një konferencë për medie, të thirrur të dielën, Molliqaj tha se Kurti nuk ka mandat për këtë marrëveshje.

Për këtë, PSD-ja kërkon dorëheqjen e Kurtit.

“Mashtrimi është i madh dhe i rrezikshëm për demokracinë dhe qytetarinë”.

“Prandaj të gjithë që jeni kundër marrëveshjes dhe kundër mashtrimit ju ftojmë në protestë, të shtunën në ora 14:00 në sheshin ‘Zahir Pajaziti’”, ka ftuar kreu i PSD-së.

<p>The post PSD thërret protesta më 25 mars: Marrëveshja e propozuar nga BE-ja e dëmshme për Kosovën first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,742FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles