5.9 C
New York
E martë, 21 Mars, 2023

Buy now

Pendarovski e mirëpret dakordimin e Kosovës dhe Serbisë për marrëveshjen e propozuar nga BE-ja

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, e ka uruar Kosovën dhe Serbinë për dakordimin e arritur dje në Ohër për marrëveshjen për normalizim të marrëdhënieve.

Ai ka thënë: “E mirëpres marrëveshjen e arritur sonte në Ohër nga kryeministri i Kosovës Albin Kurti dhe presidenti serb Aleksandar Vuçiq, në një takim në kuadër të dialogut Beograd-Prishtinë, nën patronazhin e BE-së”.

Mbrëmë në Ohër u arrit një dakordim për marrëveshjen në fjalë, por nuk pati nënshkrime.

<p>The post Pendarovski e mirëpret dakordimin e Kosovës dhe Serbisë për marrëveshjen e propozuar nga BE-ja first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,742FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles