21.2 C
New York
Sunday, May 28, 2023

Buy now

Formacionet zyrtare: Barca dhe Reali në duelin e drejtpërdrejtë ‘el Clasico’

Barcelona dhe Real Madridi kanë publikuar 11-shet startuese në prag të “El Classicos” në kuadër të javës së 26-të në La Liga.

Stadiumi “Spotify Camp Nou” do të jetë arenë e kësaj përballje ndërmjet dy rivalëve të përbetuar të futbollit.

Trajnerët Xavi Hernandez dhe Carlo Ancelotti kanë vendosur të startojnë me përbërjet më të mira që kanë në dispozicion.

Derbi i madh i futbollit spanjoll dhe botëror nis nga ora 21:00.

Formacionet zyrtare:

Barcelona: Ter Stegen, Araujo, Sergio, Gavi, Lewandowski, Christensen, S.Roberto, F. de Jong, Raphinha, Kounde, Balde.

Real Madrid: Courtois, Carvajal, Militao, Nacho, Kroos, Benzema, Modriq, Camavinga, Valverde, Vinicius, Rudiger.

<p>The post Formacionet zyrtare: Barca dhe Reali në duelin e drejtpërdrejtë ‘el Clasico’ first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,784FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles