21.2 C
New York
Sunday, May 28, 2023

Buy now

Dy tërmete brenda tre minutave, sërish dridhje toke në Turqi

Sot më 19 mars, Turqia u godit nga një tërmet me magnitudë 4.5 ballë të shkallës Rihter, në orën 15:54 me orën lokale.

Sipas EMSC, epiqendra ishte shtatë kilometra në jug të Goksun në provincën Kahramanmaras, përcjell Telegrafi.

Tërmeti vjen pasi Turqia dhe Siria përballen me pasojat e tërmeteve shkatërruese që nga 6 shkurti, të cilët vranë më shumë se 50 mijë njerëz.

Ndërkohë raportohet se atje ka pasur edhe një tërmet të dytë ka qenë me magnitudë 4.2 ballë me epiqendër tre kilometra në perëndim të Goksunit.

Ai është regjistruar vetëm tre minuta pas të parit.

<p>The post Dy tërmete brenda tre minutave, sërish dridhje toke në Turqi first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,784FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles