18.2 C
New York
Wednesday, May 31, 2023

Buy now

Daniel Kral komenton foton e takimit në Ohër: Vetëm Kurti aty e njeh Kosovën si shtet të pavarur

Daniel Kral, ekonomist i “OxfordEconomics”, ka shkruar për takimin e së shtunës ndërmjet kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit serb, Aleksandar Vuçiq.

Duke marrë shkas nga një fotografi e publikuar nga takimi nga kreu i diplomacisë europiane, Josep Borrell, në të cilën përveç tij, shihet edhe emisari i BE-së për dialogun, Miroslav Lajçak, Kral ka thënë se aty vetëm Kurti është nga një vend që “e njeh Kosovën si shtet të pavarur”.

“Vetëm një person pas asaj tavoline është nga një vend që e njeh Kosovën si shtet të pavarur. Ai person është vetë kryeministri i Kosovës”, ka shkruar Kral.

Pas rreth 12 orë negociatash, Kurti dhe Vuçiq u pajtuan mbrëmë për planin e zbatimit të marrëveshjes mbi bazën e propozimit europian.

Only one person behind that table is from a country that recognizes Kosovo as an independent country. That person is Kosovo’s PM himself. https://t.co/8h8nqNA6WM

— Daniel Kral (@DanielKral1) March 19, 2023

<p>The post Daniel Kral komenton foton e takimit në Ohër: Vetëm Kurti aty e njeh Kosovën si shtet të pavarur first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,792FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

Generated by Feedzy