18.8 C
New York
Sunday, June 4, 2023

Buy now

Abdixhiku: Mashtrim dhe humbje e një mundësie historike, Kurti solli marrëveshje pa njohje e me Asociacion në të

Lideri i LDK’së, Lumir Abdixhiku ka reaguar pas arritjes së aneksit të zbatimit të marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë.

Abdixhiku përmes një shkrimi në Facebook tha se epilogu i kryeministrit Albin Kurti në dialoug ishte mashtrim dhe humbje e një mundësie historike.

“Mashtrim dhe humbje e një mundësie historike – ky është epilogu i Kurtit si kryeministër në dialog. Një kauzë politike e rremë – që Kosovës i kushtoi tmerrësisht shumë – përfundoi sonte. Kushtet e vëna, fjalimet e thëna, qëndrimet e dhëna, thjeshtē u zhbënë”.

Sipas tij, Kurti i solli Kosovës sot një marrëveshje panjohje, jo finale dhe me Asociacion në të.

“Përveç saj, një marrëveshje pa njohje, jo finale dhe me asociacion plus në të është çfarë Kurti i solli Kosovës sot. Kjo gjendje e re, e shndëruar si detyrim integrues për vendin tonë, është e pariparueshme më”.

<p>The post Abdixhiku: Mashtrim dhe humbje e një mundësie historike, Kurti solli marrëveshje pa njohje e me Asociacion në të first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,795FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles