18.2 C
New York
Wednesday, May 31, 2023

Buy now

Sulmet e kërcënimet ndaj gazetarit të RTK-së, arrestohet fqinji i tij

Alban Selimit, gazetar në Radio Televizionin e Kosovës para disa ditëve iu dogj garazha. Këtë të shtunë, Selimi e raportoi edhe një kërrcënim, ku në mure, i kishin shënuar fjalë kërrcënuese, duke i thënë që ta mbyllte gojën.

Selimi tashmë ka njoftuar se në lidhje me sulmet dhe kërrcënimet ndaj tij, ka të arrestuar.

“I arrestuari i sotëm është fqinj i imi.” – është shprehur Selimi, duke bërë të ditur se i njejti ka lidhje familjare me disa uzurpatorë të tokave, për çka në RTK, ishte transmetuar një emision.

“Ky po del te jete emisioni qe ka shkaktu zjarrin ne shtepine time. I arrestuari i sotem qe eshte fqinj i imi ka lidhje familjare me uzurpatoret e ketyre tokave. Drejtesia duhet ta thote fjalen e saj per kriminelin, kushdo qofte ai!”, ka shkruar gazetari Selimi.

<p>The post Sulmet e kërcënimet ndaj gazetarit të RTK-së, arrestohet fqinji i tij first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,792FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

Generated by Feedzy