19.6 C
New York
Sunday, June 4, 2023

Buy now

Përfundojnë takimet dypalëshe, pas pak pritet të nisë takimi trilateral

Takimet dypalëshe të zyrtarëve të BE-së me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, dhe presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, në Ohër të Maqedonisë së Veriut kanë përfunduar.

Siç raportojnë mediat se takimi i përbashkët Kurti-Vuçiq i ndërmejtësuar nga Borell dhe Lajçak pritet të nisë së shpejti.

Siç ka njoftuar zyrtarisht BE-ja, në agjendë është diskutimi për Aneksin e zbatimit të propozimit të BE-së për normalizimin e marrëdhënieve Kosovë-Serbi.

Nis takimi i Kurtit me Borrellin e Lajçakun, kryeministri shfaqet i buzëqeshur

Nis takimi i Borrellit e Lajçakut me Vuçiqin

 

<p>The post Përfundojnë takimet dypalëshe, pas pak pritet të nisë takimi trilateral first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,795FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

Generated by Feedzy