18.2 C
New York
Wednesday, May 31, 2023

Buy now

Nis takimi i Kurtit me Borrellin e Lajçakun, kryeministri shfaqet i buzëqeshur

Ka nisur takimi i kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti me përfaqësuesin e lartë të BE-së të politikës së jashtme, Joseph Borrell, si dhe emisarin e BE-së për dialogun, Miroslav Lajçak, shkruan Reporteri.net.

Para nisjes së takimit me evropianët, kryeministri Kurti është pritur edhe nga emisari amerikan për Ballkanin, Gabriel Escobar.

Ndërkaq, rreth orës 13:00 pritet të nis takimi kryesor me presidentin serb Vuçiq, ku pjesëmarrës do të jenë edhe Borrell e Lajçak.

Para takimit me Kurtin, Borrell dhe Lajçak kanë takuar presidentin serb, Vuçiq.

Nis takimi i Borrellit e Lajçakut me Vuçiqin

 

<p>The post Nis takimi i Kurtit me Borrellin e Lajçakun, kryeministri shfaqet i buzëqeshur first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,792FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

Generated by Feedzy