16.8 C
New York
Thursday, June 8, 2023

Buy now

Kurti takon Ali Ahmetin para takimit me Borell e Lajçak

Kryeministri Albin Kurti ka takuar kryetarin e Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti para takimit me zyrtarët e Bashkimit Evropian afër rezidencës presidenciale të Maqedonisë Veriore në Ohër, shkruan Reporteri.net.

Kurti ka qenë i shoqëruar nga zv.kryeministri Besnik Bislimi dhe ministri Hajrullah Çeku, kurse Ali Ahmeti ka qenë i shoqëruar së bashku me ministrin e jashtëm, Bujar Osmani.

Kujtojmë se nga ora 10:00 do të nisin takimet e kryeministrit, Albin Kurti dhe presidentit serb, Aleksandër Vuçiqi me zyrtarët e BE-së.

Derisa, më vonë do të zhvillohet takimi ndërmjet Kurti dhe Vuçiqit për diskutim të planit franko-gjerman

<p>The post Kurti takon Ali Ahmetin para takimit me Borell e Lajçak first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,795FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

Generated by Feedzy