21.2 C
New York
Sunday, May 28, 2023

Buy now

“Kryeministër, a priten zhvillime pozitive”, Kurti: Gjithqysh

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka arritur te vila shtetërore “Bilana” në Ohër të Maqedonisë së Veriut, ku sot do të takohet me Presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiq.

Ai është pyetur nga gazetarët nëse pritet ndonjë zhvillim pozitiv nga ky takim dhe shkurtimisht është përgjigjur “gjithqysh”.

 

Fillimisht Kurti do të zhvillojë takim me Shefin e diplomacisë së Bashkimit Evropian, Josep Borrell dhe të dërguarin e posaçëm i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak. Më pas, do të pësojë takimi i përbashkët me ndërmjetësuesit dhe Vuçiqin.

Kurti arrin te vila shtetërore ku do të takohet me Vuçiqin, fillimisht takon Borrelin e Lajçakun

Borrell e Lajçak nisen drejt vilës shtetërore ku mbahet takimi Kurti-Vuçiq

 

<p>The post “Kryeministër, a priten zhvillime pozitive”, Kurti: Gjithqysh first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,784FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

Generated by Feedzy