16.1 C
New York
Friday, June 9, 2023

Buy now

U raportua për pirje duhani në bufe të ish-Rilindjes, AUV fillon inspektimin

Më herët u raportua se në objektin e ish-Rilindjes, aty ku gjenden disa Ministri, nuk po respektohet vendimi i rreptë që ndalon pirjen e duhanit në hapësira publike të mbyllura.

Menjëherë në aksion është vënë Agjencia e Ushqimit dhe Veterinarisë, e cila inspektuar këto bufe.

E njëjta ishte inspektuar edhe disa ditë më parë, madje një hapësirë e saj ishte mbyllur, ndërsa një tjetër u gjobit pikërisht për shkelje të ligjit kundër duhanit.

Këshilltarja e ministrit të Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Flutur Mustafa, ndau detaje lidhur me këtë gjë.

“Urdhëresa e Ministrit Faton Peci vlen ndaj të gjithëve pa përjashtim” ka thënë mes të tjerash ajo.

Ky është njoftimi i plotë i saj:

<p>The post U raportua për pirje duhani në bufe të ish-Rilindjes, AUV fillon inspektimin first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,802FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

Generated by Feedzy