18.2 C
New York
Wednesday, May 31, 2023

Buy now

Pjesëtari i Policisë së Kosovës diplomon në Akademinë Kombëtare të FBI-së

Kapiten Blerim Salihu, nga Policia e Kosovës, ka diplomuar si pjesëmarrës i sesionit të 285-të të Akademisë Kombëtare të FBI-së.

Kështu ka bërë të ditur PK-ja përmes një njoftimi, shkruan gazeta online Reporteri.net.

“Diplomimi u zhvillua në Akademinë Kombëtare në Quantico, Virxhinia në Shtetet e Bashkuara të Amerikës më 16 mars 2023. Sesioni i 285-të ka qenë i përbërë nga ( 247) oficerë të zbatimit të ligjit nga 47 shtete dhe Distrikti i Kolumbisë, ku pjesëmarrësit kanë qenë punonjës të agjencive të zbatimit të ligjit nga 28 vende, katër organizata ushtarake dhe pesë organizata civile federale”, thuhet në njoftim.

“Akademia Kombëtare e FBI-së është ndër akademitë më të njohura ndërkombëtarisht për përsosmërinë e saj akademike dhe ofron trajnime të avancuara nga instruktorë me eksperiencë të gjatë në fushën e sigurisë dhe zbatimit të ligjit”, thuhet tutje. /Reporteri.net/.

Njoftimi i plotë:

<p>The post Pjesëtari i Policisë së Kosovës diplomon në Akademinë Kombëtare të FBI-së first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,792FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

Generated by Feedzy