16.8 C
New York
Thursday, June 8, 2023

Buy now

Ish-shefi i gjykatës ndërkombëtare: I bindur që Putin do të dalë në gjyq

Një ish-president i Gjykatës Ndërkombëtare Penale tha se ai ka besim se Vladimir Putin do të sillet në gjyq.

Chile-Eboe-Osuji tha se në çdo rast modern kur lëshohej një urdhër arresti, dikush përfundonte në gjykatë.

Ai vuri në dukje ish-udhëheqësit e Ruandës, Serbisë dhe Liberisë, të cilëve u ishin dorëzuar mandate.

Haga lëshon urdhër arrest ndaj Putinit për krime lufte në Ukrainë

“Nuk ka asnjë bazë që unë të mendoj se kjo do të jetë një histori tjetër.

“Po, ky do të jetë njeriu më i rëndësishëm deri më sot ndaj të cilit është lëshuar një urdhër arresti, por le të shohim se çfarë do të ndodhë.”

Ai shtoi: “Unë kam besim se herët a vonë ky [një gjykim] do të ndodhë.”

<p>The post Ish-shefi i gjykatës ndërkombëtare: I bindur që Putin do të dalë në gjyq first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,795FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles