16.8 C
New York
Thursday, June 8, 2023

Buy now

Protestë më 3 prill në Hagë në mbrojtje të ish-krerëve të UÇK-së

Më 3 prill do të nis procesi i gjykimit ndaj ish-eprorëve të lartë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Jakup Krasniqi dhe Rexhep Selimit.

Për këtë shkak në këtë datë do të protestohet në Hagë.

Organizatorët dhanë një mesazh me këtë rast se shqiptarët duhet të jenë të bashkuar për UÇK-në.

“Çlirimtarët që ndodhën në Hagë nuk kursyen asgjë që të luftonin për lirinë dhe pavarësinë e Kosovës”, thuhet në njoftim.

Protesta nis nga ora 10:00.

<p>The post Protestë më 3 prill në Hagë në mbrojtje të ish-krerëve të UÇK-së first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,795FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

Generated by Feedzy