18.8 C
New York
Sunday, June 4, 2023

Buy now

Përparim Rama ulet në bankë si nxënës dhe dëgjon rrëfimin e Aida Dërgutit për UÇK-në

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama, ka bërë të ditur se në shkollat e kryeqytetit ora e parë do të dedikohet Epopesë së UÇK-së.

Rama ka publikuar fotografi ku edhe ai ishte prezent gjatë kësaj ore.

Rama bashkë me nxënësit e tjerë, ka dëgjuar rrëfimin e ish-ushtarë së UÇK-së, Aida Dërguti.

“Kënaqësi të rikthehem në shkollën time ”Hasan Prishtina”, sot sërish si një nxënës i rritur për të dëgjuar rrëfime nga Ushtria Çlirimtare e Kosovës”, ka shkruar ai.

Shkrimi i plotë:

Për nder të Epopesë së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, të gjitha shkollat në #kryeqytet orën e parë të mësimit e kanë dedikuar për të ndarë copëza tregimesh nga historia moderne e Republikës së Kosovës.

Kënaqësi të rikthehem në shkollën time ”Hasan Prishtina”, sot sërish si një nxënës i rritur për të dëgjuar rrëfime nga Ushtria Çlirimtare e Kosovës.

Bashkë me Besianë Musmurati, Drejtoreshën e Arsimit në Prishtinë, patëm kënaqësinë të dëgjojmë një rrëfim inspirues nga Aida Dërguti, dikur ushtare e Ushtrisë Çlirimtare e Kosovës, e sot një grua që vazhdon të na frymëzojë si shembull i guximit të një gruaje luftëtare.

<p>The post Përparim Rama ulet në bankë si nxënës dhe dëgjon rrëfimin e Aida Dërgutit për UÇK-në first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,795FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles